Usługi biura rachunkowego dla przedsiębiorcy

Jakie usługi oferują biura rachunkowe przedsiębiorcom? Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z ich pomocy.

  • Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym to szereg korzyści dla firmy
  • Biuro rachunkowe może również świadczyć usługi z zakresu obsługi kadrowo-płacowej
  • Szczegółowe zasady współpracy określa umowa o świadczeniu usług księgowych

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z pewnymi obowiązkami. Ewidencja przychodów i kosztów, odprowadzanie zaliczki na podatek dochodowy, opłacanie składek ZUS, sporządzanie sprawozdań finansowych czy prawidłowe prowadzenie dokumentacji to tylko niektóre z nich. Nie każdy przedsiębiorca musi znać się na prowadzeniu księgowości czy zagadnieniach z zakresu kadr i płac, dlatego właściciele firm chętnie korzystają z pomocy specjalistów. Nic dziwnego, współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym to szereg korzyści dla firmy.

Polecamy: Biuro księgowe a biuro rachunkowe – czym się różnią?

Biuro rachunkowe Piaseczno – jak może pomóc w prowadzeniu działalności?

Chociaż najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się po pomoc w prowadzeniu księgowości, oferta biura rachunkowego może być znaczcie szersza. Dobrze więc przeanalizować wszystkie oferty i wybrać to, które w pełni będzie spełniać nasze oczekiwania. Biuro rachunkowe, oprócz kompleksowej pieczy nad księgowością firmy, może również świadczyć usługi z zakresu obsługi kadrowo-płacowej (np. sporządzanie umów, prowadzenie akt personalnych, naliczanie wynagrodzeń, obliczanie składek pracowników, wystawianie świadectw pracy), usług finansowych czy doradztwa gospodarczego. Szczegółowe zasady współpracy (m.in. obowiązki zleceniodawcy, obowiązki i zakres usług świadczonych przez zleceniobiorcę) określa umowa o świadczeniu usług księgowych, zawierana między biurem rachunkowym a przedsiębiorcą będącym jego klientem.

Polecamy: Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

AiKS – księgowość Piaseczno

Potrzebujesz pomocy sprawdzonego biura rachunkowego, które odciąży Cię w obowiązkach? Nie wpisuj w wyszukiwarkę haseł „biuro rachunkowe Piaseczno” czy „księgowość Piaseczno” – postaw na doświadczenie i profesjonalizm fachowców z biura rachunkowego AiKS. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu księgowości oraz obsługi kadrowo-płacowej.