Zanim wybierzesz biuro rachunkowe

Czy warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym? Zdecydowanie tak. Sprawdź, na co szczególnie zwrócić uwagę, dokonując wyboru.

  • Współpraca ze specjalistami daje Ci pewność, że wszystko będzie rozliczone jak należy
  • Dobrze, jeśli biuro jest stosunkowo blisko
  • Księgowym z wieloletnią praktyką znacznie łatwiej obsługiwać firmy z różnych branż

Prowadzenie firmy to nie tylko ciągłe ulepszanie oferty, dbanie o rozwój i o dobre relacje z klientami. Na przedsiębiorcach ciąży również szereg obowiązków formalnych, związanych m.in. z odprowadzaniem składek i rozliczaniem się z urzędem skarbowym. Aby móc w pełni skupić się na tym co najważniejsze, czyli na prowadzeniu działalności, warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Na co zwrócić uwagę przed wyborem?

Polecamy: Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Czy potrzebujesz biura rachunkowego?

Obsługa księgowa firmy wymaga określonej wiedzy, umiejętności i śledzenia nieustannie zmieniających się przepisów. Jeśli nad rozliczeniami spędzasz więcej czasu, niż rzeczywiście chciałbyś na to przeznaczyć, i jeśli nie masz pewności, czy robisz to prawidłowo – skorzystaj z pomocy biura rachunkowego. Współpraca ze specjalistami daje Ci pewność, że wszystko będzie rozliczone jak należy.

Polecamy: Usługi biura rachunkowego dla przedsiębiorcy

Lokalizacja biura rachunkowego

Lokalizacja to jedna z istotniejszych kwestii. Chociaż obecnie wiele biur rachunkowych oferuje usługi online, to jednak nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z osobą zajmującą się księgowością Twojej firmy. Dobrze, jeśli biuro jest stosunkowo blisko – nie ma wówczas problemu, by podjechać i dostarczyć dokumenty lub np. skonsultować problem.

Oferta biura rachunkowego

Przed podjęciem współpracy, sprawdź, jakie dokładnie usługi oferuje dane biuro rachunkowe. Dla niektórych przedsiębiorców ważna jest nie tylko możliwość powierzenia fachowcom księgowości firmy, ale również obsługa kadrowo-płacowa. Aby uniknąć nieporozumień, warto już na początku ustalić szczegółowy zakres współpracy.

Doświadczenie biura rachunkowego

W takiej dziedzinie, jaką jest księgowość, niezwykle ważne są zarówno odpowiednie kwalifikacje, jak i doświadczenie. Księgowym z wieloletnią praktyką znacznie łatwiej obsługiwać firmy z różnych branż, a oprócz tego swobodniej poruszają się w gąszczu przepisów i kruczków prawnych.